Pożyczka dla bezrobotnych

W banku osoba bez stałego źródła dochodu nie ma co liczyć na finansowe wsparcie. Na szczęście inaczej wygląda to w firmach pożyczkowych. Pożyczki dla bezrobotnych to niekiedy ostatnia deska ratunku dla tych, którzy znaleźli się pod finansową ścianą

Pożyczka dla bezrobotnych – czy istnieje?

Każda instytucja pozabankowa sprawdza zdolność kredytową potencjalnego klienta. Dlatego wypełniając wniosek o pożyczkę należy podać w nim prawdziwe i aktualne dane, gdyż zarówno to czy jesteśmy zatrudnieni, jak i to, ile zarabiamy zostanie zweryfikowane.

Ponadto, bycie osobą bezrobotną nie oznacza jeszcze, że pożyczki nie otrzymamy. To czy dostaniemy pozytywną decyzję kredytową zależne jest od polityki konkretnej firmy pozabankowej i od tego na jakich zasadach udziela ona pożyczek. Rozwój rynku usług pożyczkowych sprawił, że obecnie znajdziemy na nim oferty dla osób w każdym wieku, o różnej sytuacji materialnej. I tak, mogą to być np. pożyczki dla młodych, pożyczki dla studentów, emerytów i rencistów czy też dla bezrobotnych.

Ubiegając się o pożyczkę dla bezrobotnych nie musimy udawać się osobiście do siedziby firmy pożyczkowej, gdyż wszystkich formalności możemy dopełnić online. Co więcej, nie będzie konieczne przedstawianie takich dokumentów jak zaświadczenie o zarobkach, zaświadczenie o zatrudnieniu, zaświadczenie o wartości posiadanego majątku czy informacja o wysokości zgromadzonych na koncie środków.

Pożyczki dla bezrobotnych – dlaczego firmy ich udzielają?

Być może jako potencjalny klient firmy pożyczkowej zastanawiasz się nad tym, dlaczego instytucje pozabankowe udzielają pożyczek dla bezrobotnych. Czy nie obawiają się tego, że przyszłego pożyczkobiorcy nie będzie stać na spłatę zaciągniętego zobowiązania? Po pierwsze, wiele zależy tu od polityki konkretnej firmy i od uznawanych przez nią źródeł dochodów. Niektóre z nich akceptują np. zasiłek z urzędu pracy, dzięki czemu o pożyczkę mogą ubiegać się również osoby bezrobotne.

Aby zmniejszyć ryzyko związane z przyznaniem pożyczki osobie bezrobotnej pożyczkodawcy stosują różnego rodzaju zabezpieczenia. Do tych najczęściej spotykanych zalicza się:

  • Ubezpieczenie pożyczki,
  • Ustanowienie zastawu (np. w postaci nieruchomości lub samochodu),
  • Poręczenie pożyczki,
  • Wybór gwaranta instytucjonalnego.

Pożyczki dla bezrobotnych naprawdę istnieją, a brak zatrudnienia nie przekreśla naszych szans na otrzymanie finansowego wsparcia (o ile spełnimy pozostałe stawiane przez pożyczkodawcę warunki). Nim jednak zaczniemy się o nie ubiegać sprawdźmy oferty kilku firm pozabankowych i wybierzmy taką, która dba o bezpieczeństwo swoich klientów, działa zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania i która może pochwalić się wysoką przyznawalnością pożyczek i szybkim rozpatrywaniem wniosków.

Jeśli chcemy zminimalizować ryzyko odmownej decyzji kredytowej opiszmy uczciwie swoją sytuację i wszystkie źródła dochodu nawet jeśli nie jesteśmy w stanie ich udokumentować. Zakładając, że prawidłowo wypełnimy formularz i że spełnimy wszystkie stawiane przez pożyczkodawcę warunki, to decyzję o tym czy pożyczka dla bezrobotnych została nam przyznana możemy otrzymać już w 15 minut od momentu złożenia wniosku.

Kiedy warto sięgnąć po pożyczkę?

Osoby bezrobotne zwłaszcza jeśli mają nieregularne dochody prędzej czy później będą musiały odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd wziąć środki finansowe na pokrycie tych najpilniejszych zobowiązań.

Rozwiązaniem ich problemów może być pożyczka pod warunkiem, że będą miały ją z czego spłacić. Zdecydowanie odradzamy wzięcie kolejnej pożyczki na spłatę poprzednich, gdyż jest to najlepsza droga do tego, by wpaść w spiralę zadłużenia i utracić płynność finansową. Dlatego jeśli zamierzamy wnioskować o pożyczkę sprawdźmy najpierw to na jakich zasadach jest udzielana, ile będzie wynosić nas całkowity koszt pożyczki, to jak pożyczkodawca weryfikuje swoich klientów i czy wymaga od nich dodatkowych poręczeń czy zabezpieczeń.

Po pożyczkę dla bezrobotnych sięgnijmy dopiero mając 100% pewność, że będzie stać nas na jej spłatę. Zakładanie, że „jakoś to będzie” i że pieniądze na spłatę „się znajdą”, to bardzo ryzykowna strategia, która może doprowadzić do jeszcze większych kłopotów finansowych. A tych z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *