Pożyczka na samochód

Dla wielu z nas samochód to podstawowy środek transportu. Nie wyobrażamy sobie bez niego codziennych dojazdów do pracy (zwłaszcza jeśli mieszkamy pod miastem), większych zakupów, odwożenia dzieci do szkoły czy na zajęcia dodatkowe. W przypadku taksówkarzy, przedstawicieli handlowych czy reprezentantów innych profesji, samochód jest narzędziem pracy pozwalającym na osiągnięcie określonego dochodu. Jeśli nasze auto wymaga częstych napraw lub rozważamy zakup swoich pierwszych czterech kółek, to w obu przypadkach pomocna okaże się pożyczka na samochód

Pożyczka na samochód – podstawowe informacje

Pożyczka na samochód to wygodny sposób sfinansowania zakupu wymarzonego auta lub naprawy tego, którym aktualnie się poruszamy.

Chociaż nazwa pożyczka na samochód sugeruje ściśle określony cel, to pieniądze z pożyczki możemy przeznaczyć na co tylko zechcemy. Oznacza to, że przyznane środki możemy wydać na urlop, weekend w SPA, zakup skutera, motocykla czy prezentu dla dziecka. Zanim odpowiemy sobie na pytanie czy pożyczka na samochód, to w naszym przypadku dobre rozwiązanie, zapoznajmy się z warunkami jej udzielania i poznajmy związane z nią koszty.

Pożyczka na samochód – jak wybrać?

Zastanawiając się nad tym jaka pożyczka na samochód będzie dla nas najbardziej korzystna, przyjrzyjmy się wysokości oprocentowania, prowizji oraz wysokości opłat dodatkowych. Zwróćmy uwagę na to, ile wynosi opłata przygotowawcza i administracyjna, jaka jest wysokość pierwszej raty oraz na to ile zapłacimy za naszą pożyczkę.

Istotna jest także wysokość wsparcia o które możemy się ubiegać (musimy mieć pewność, że pożyczka wystarczy nam na planowany zakup) i okres jej spłaty. Na im więcej rat rozłożymy nasze zobowiązanie, tym większą możemy mieć pewność, że nie stanie się ono zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu.

Wybierając pożyczkę na samochód dowiedzmy się również czy możemy spłacić ją przed terminem. Ważne jest to czy skorzystanie z tej możliwości wiąże się z jakimiś opłatami. Wprawdzie nikt nie bierze pożyczki z założeniem, że przestanie ją spłacać, warto jednak zapoznać się z konsekwencjami braku spłaty w terminie. Każde wezwanie do zapłaty obniża naszą wiarygodność jako potencjalnych klientów. Ponadto,  utrudni wnioskowanie o kolejne zobowiązanie w przyszłości i jest płatne. Na to czy dana pożyczka na samochód będzie opłacalna mają wpływ nie tylko wskazane już parametry, lecz także to czy do jej uzyskania potrzebne są jakieś dodatkowe zabezpieczenia.

Pożyczka na samochód – warunki

Pożyczka na samochód (jak i na każdy inny cel) dostępna jest szybko i bez zbędnych formalności. Nie są także wymagane żadne dodatkowe poręczenia i zabezpieczenia. Co zatem musimy zrobić, by pożyczka na samochód została nam przyznana? Po pierwsze musimy być w odpowiednim wieku tj. mieć od 20 do 80 lat. Po drugie, konieczne jest posiadanie dowodu osobistego. To właśnie widniejących na nim danych będziemy potrzebowali do uzupełnienia wniosku. Po trzecie, musimy otrzymywać stały i regularny dochód. Dla pożyczkodawcy jest on potwierdzeniem tego, że będziemy w stanie spłacać przyznane zobowiązanie. Aby dopełnić wszystkich formalności potrzebny będzie także stały adres zameldowania. Konieczny jest także adres mailowy i numer telefonu pod którym będzie można się z nami skontaktować.

Ostatni warunek to konto w jednym z polskich banków. Tutaj istotny jest fakt, że musimy być jego jedynymi właścicielami, nie może być to zatem rachunek, który z kimś dzielimy. To właśnie z niego będziemy musieli wykonać przelew weryfikacyjny (o ile na taką metodę sprawdzenia tożsamości się zdecydujemy). Alternatywą dla przelewu weryfikacyjnego jest umówienie się z kurierem i podpisanie umowy w jego obecności. Konto w banku będzie nam potrzebne również do tego, by trafiła na nie nasza pożyczka na samochód. Jeśli nie chcemy, by pieniądze zostały przelane na nasz rachunek bankowy, możemy zdecydować się na wypłatę pożyczki czekiem GIRO. Pożyczka na samochód może wynosić od 1000 do 10 000 złotych, a na jej spłatę będziemy mieć od 12 do 24 miesięcy.

Pożyczka na samochód – jak dostać?

Poza wspomnianymi już warunkami, które musimy spełnić od otrzymania pożyczki na samochód dzieli nas jedynie kilka kroków. Pierwszym z nich jest wybór kwoty pożyczki i okresu jej spłaty. Tutaj warto dobrze przemyśleć to, jakiej dokładnie sumy potrzebujemy i ile będziemy w stanie miesięcznie przeznaczyć na spłatę.

Pamiętajmy, że nie warto pożyczać ani za dużo, ani za mało, a kwotę pożyczki powinniśmy dostosować do swoich możliwości finansowych. To samo dotyczy okresu spłaty. Jeśli nie jesteśmy przekonani czy będziemy dysponować środkami wystarczającymi na pokrycie miesięcznej raty, rozłóżmy zobowiązanie na więcej rat. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie spóźnimy się z płatnością.

Kolejny krok to wypełnienie formularza. Uzupełnijmy go uważnie, wpisując prawdziwe i aktualne dane. Błędnie wypełniony wniosek, to jeden z najczęstszych powodów wydania odmownej decyzji kredytowej. Bądźmy uczciwi wobec pożyczkodawcy – nie zawyżajmy swoich dochód i rzetelnie przedstawmy swoją sytuację finansową.

Po wypełnieniu wniosku czeka nas podpisanie dostarczonej przez kuriera umowy lub wykonanie przelewu za pośrednictwem Blue Media. Żadna z tych metod nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Następnie pozostaje nam jedynie czekać na przelew lub odebrać pieniądze w dowolnej placówce pocztowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *